Black vs White. Упаковка молочної продукції

Завдання брендингового агентства полягає в створенні унікального, персонального фірмового стилю компанії, а також забезпечення оригінальності та унікальності продукції, що випускається фірмою продукції.

Але іноді ми стикаємося з низкою стереотипів, які не завжди легко порушити і вийти за рамки. В основному стереотипи формуються під впливом двох факторів: несвідомої колективної переробки та індивідуальної соціальної та культурного середовища, а також, безумовно, при цілеспрямованому ідеологічному впливі за допомогою ЗМІ.

Наше брендингові агентство не раз виконувала замовлення для різних торгових марок, які займаються молочною продукцією.

В процесі роботи, особливо над упаковкою, ми часто задивляються на референс європейських брендів, де дизайнери сміливо пропонують радикальні кольорові гами і форми.

На нашому ринку, білий – основний колір для молочної продукції. Але упаковка не повинна бути повністю білою. Вдалим доповненням буде зелений або блакитний колір. Є ще третій, додатковий – червоний. Це вже є майже стандартом для позначення жирності продукту.

При розробці айдентики і лінійки продукції для «Харківське» такі акценти запропоновані, як для самої упаковки, так і для елементів логотипу.

Зображення різної зелені на упаковці – класичний прийом молочних брендів. Його використовують, щоб віддалитися від промислових асоціацій, пов’язаних з молочним виробництвом. Бачачи лугові квіти, споживач асоціює бренд з натуральним продуктом, коровами, які пасуться на лузі, фермерське господарство і ранкова доїння.

Крім того, у багатьох з них присутній персонаж, що допомагає підвищити впізнаваність продукту.

Так, для торгової марки «Zor’ka milk», коли здійснювалася розробка логотипу ми вирішили запропонувати стилізованого персонажа, який об’єднав в собі три образи: молочна крапля, корова, і зоряне небо. Згодом, при розробці упаковки для різних продуктів, наш персонаж знайшов своє місце і став не тільки позначенням торгової марки, але і повноцінним героєм своєї упаковки.

Навіть після реалізації вдалих проектів в звичній колірною гамою і формою, для нас все ще залишається відкритим питання: чи готові покупці вийти за рамки звичного сприйняття і ризикнути, як готові ризикнути ми?

Чорний і коричневий – це ж природний забарвлення тих самих корів, чиє молоко ми п’ємо. Так невже стилізована упаковка з цими квітами, навпаки не зможе підтримати цей асоціативний ряд, більше ніж такий звичний блакитний.

Для нас важлива Ваша думка, адже все, що ми робимо, робимо для Вас! Поділіться своїми думками з даного питання. Заздалегідь дякую!