Унікальний і працює логотип? Легко, слідуючи основним правилам.

Створення унікального логотипу: поради дизайнера

Початківці дизайнери стикаються з проблемою, коли створений ними логотип не працює. Це відбувається з різних причин, які будуть розглянуті нижче.

Фахівці рекомендують починати створення логотипу з бесіди з клієнтом. Це допоможе краще вивчити напрямок його бізнесу та цільову аудиторію. Під час обговорення треба задавати питання клієнту, які допоможуть краще зрозуміти, якого типу логотип створювати, щоб він ніс в собі максимум інформації про специфіку і бренд.

Після бесіди необхідно створити ескіз логотипу і показати його замовнику. Не потрібно робити логотип повністю. Можна створити начерк ескізу на графічному редакторі або олівцем на папері саме в той момент, коли дизайнера відвідає ідея. Незважаючи на те, що такі ескізи будуть недосконалими, вони будуть нести в собі основну інформацію. Такі ескізи потрібно надати замовнику, щоб він визначив, який з них найбільш удачливий на його погляд.

Кольори

Також важливо правильно вибрати палітру кольорів. Тут потрібно пам’ятати, що саме колір привертає увагу потенційного покупця в першу чергу. При виборі квітів потрібно звертати уваги на такі моменти:

  • Використовувати комп’ютерні програми підбору кольорів, щоб максимально точно визначити, які з них можуть між собою добре поєднуватися.
  • Всі елементи повинні контрастувати між собою.
  • При використанні тільки чорного і білого кольору треба уникати ефекту перенасиченості.

Якщо дотримуватися цих правил, можна вибрати колір, який не викличе негативної реакції як у замовника, так і у покупця. Тому рекомендується пропонувати клієнтові відразу кілька варіантів розмальовки логотипу.

Пропорції

При створенні знака потрібно дотримуватися правил пропорції. Малюнок повинен в кінцевому підсумку вийти простим на перший погляд, але при цьому мати в собі правильні геометричні форми. Вся справа в тому, що таке зображення буде краще сприйматися на рівні підсвідомості і не викличе негативних реакцій.

Простір

Також дизайнеру потрібно врахувати, що логотип повинен привертати до себе увагу на різних фонах, а тому потрібно ефективно використовувати простір на зображенні навколо самої зображення і тексту. Такий знак стане концептуальним і приверне увагу користувачів, які приділять йому увагу і зупиняться хвилинку, щоб уважно його розглянути.

Шрифти

Велика частина дизайнерів використовує на логотипах стандартний набір шрифтів, які комбінують із зображенням. Як видно на практиці, з такого малюнка нічого не вийде, тому що інші компанії теж використовують ці ж самі шрифти, що робить їх неунікальні.

Якщо шрифт буде повторювати шрифт у відомого бренду на логотипі, то це може принести і інші проблеми. Аналогічні шрифти рекомендується використовувати тільки в тому випадку, коли виготовляється пародія на бренд. Але для більш важливих замовлень їх рекомендується не застосовувати.

Також не треба копіювати логотипи або робити з них кліше. Цим можна зіпсувати вже створений логотип. Варто відмовитися від застосування елементів на логотипах відомих брендів.

Не завжди треба використовувати багато деталей на зображенні. Як вдалих прикладів таких логотипів можна згадати бренди:

  • Nike.
  • Puma.
  • Apple і інші.

Емоції

Кожен логотип повинен апелювати до емоцій. Ці прийоми можуть стати порятунком для компаній, які виготовляють продукцію, здатну викликати обурення у деяких верств суспільства, наприклад, алкоголю або тютюну. У такому випадку рекомендується застосовувати при створенні логотипу гумор, щоб картинка викликала позитивні емоції.

На підставі сказаного вище можна зробити висновок, що застосовуючи на практиці зазначені рекомендації, кожен зможе створити логотип, за який не буде соромно перед замовником або колегами. Також важливо в різних справах зберігати свій стиль і бути креативним.